Piece na pellet z systemem wentylacyjnym

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór najróżniejszych systemów grzewczych. Wśród nich zaś są piecyki powietrzne na pellet. To nowoczesne, bardzo estetyczne piece wentylowane, jakie nie tylko pomogą ogrzać wnętrze domu, ale i staną się nietuzinkową ozdobą każdego wnętrza. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Czym są piecyki powietrzne na pellet?

To nowoczesne urządzenia grzewcze zasilane specjalnym granulatem drewnianym – pelletem. Paliwo to powstaje przez wykorzystanie resztek, najczęściej drzewnych, w tym m.in. trocin, pyłu etc. Piece powietrzne wykorzystują specjalny wentylator nadmuchowy, dzięki któremu produkowane przez nie ciepło jest efektywnie rozprowadzane po różnych pomieszczeniach. Co więcej – kotły wentylowane umożliwiają precyzyjną regulację temperatury, a także dają dużą kontrolę nad spalaniem.

Podstawowe zalety pieców wentylowanych

Proponowane piecyki powietrzne mają mnóstwo atutów, jakie trudno przecenić. Do najważniejszych należy ekologiczność, co wynika z wykorzystania pelletu, traktowanego jako odnawialne źródło energii. Co więcej – spalanie tego granulatu sprzyja mniejszemu uwalnianiu gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń. Ponadto jest on relatywnie tani. Sama obsługa pieców wentylowanych charakteryzuje się prostotą. Wynika to m.in. z wyposażenia ich w systemy ułatwiające czyszczenie, a także podnoszące bezpieczeństwo użytkowania.

Czym się kierować, wybierając piecyk powietrzny?

Jednym z najważniejszych czynników, determinujących jak ciepło będzie w mieszkaniu, jest moc cieplna pieca wentylowanego. Określa się ją w kilowatach, a generalna zasada brzmi, że im większa powierzchnia, tym większa siła grzania powinna być. Należy też zwrócić uwagę na zużycie godzinowe paliwa, co wskaże ekonomiczność danego piecyka powietrznego na pellet. Nie bez znaczenia pozostają wymiary urządzenia – powinno być dopasowane do pomieszczenia, w którym stanie. Ponadto warto sprawdzić wykorzystane w konkretnych modelach technologie, w tym m.in. dotyczące regulacji wyciągu spalin czy wyrównania powietrza.

Jeśli więc poszukujecie Państwo odpowiedniego piecyka do swojego mieszkania – zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl